MARLENA projesi kapsamında çocuklar için Eko Kampı Organizasyonu!

Demirköy Belediyesinden Avrupa Birliği destekli MARLENA projesinde çocuklara Doğa ve Eko Kampları organize ediliyor

2018 yılın Ağustos ayından itibaren Demirköy belediyesi tarafından Avrupa Birliği Başkanlığı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü’nün ulusal otorite görevini yürüttüğü ENI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında uygulanmakta olan BSB139 sayılı ve ‘MARENA - Deniz ve Nehir Atıkların Giderilmesinde Yeni Yaklaşım' isimli proje kapsamında Demirköy ilçesinde su kirliliği ve doğa koruması konulardaki çalışmalara devam ediliyor.

Yaz döneminde projenin hedef grubunda yer alan çocuk ve gençlere yönelik Demirköy belediyesi tarafından 3 ayrı yaz kampı etkinliği düzenlenecektir.

Birincisi 6-8 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bulgaristanın Tsarevo şehrinde, Karadeniz kıyısında düzenlenecek olan Uluslararası Çocuk Doğa Kampıdır.

Bu kampa Demirköy ilçesinden 10-14 yaş arası çocukların müracaat etmeleri için proje sayfasından http://turkey.marlenablacksea.eu başvuruların alınmaya başlanmıştır.

Kampa, Demirköyden 2 çocuğun katılımı öngörülmüştür. Bununla birlikte aynı kampta Bulgaristan, Romanya, Moldova ve Ukraynadan da çocukların katılımı olacaktır.

Çocuklar, doğadaki spor ve eğitsel oyunlara katılma, çevre, kültürel zenginlik ve dağcılık hakkında yeni bilgiler edinme fırsatına sahip olacaklar.

Ayrıca, projenin amacı olan doğanın korunması ve özellikle su alanlardaki atıkların azaltılması konusunda da çocuklara bilgi sunulacaktır.

Seçilen çocuklar daha sonra Demirköy İlçesinde 8-15 yaş arası çocuklarla yapılacak olan 2 ayrı bir günlük Doğa koruma etkinliklerinde yaşıtlarına doğadaki atıkların azaltılması konusunda liderlik yapmaları beklenmektedir!

Başvuru için http://turkey.marlenablacksea.eu adresinden hazırlanmış olan Anket formunu doldurmanız gerekmektedir.

Uluslararası Çocuk Doğa Kampı Son başvuru tarihi 7 Temmuz 2019.

Kayıt formu için tıklayınız!