MARLENA projesinde çocuklara Doğa Koruma Etkinlikleri

Nature Protectıon Eco Events under MARLENA /organizatör - Demirköy Belediyesi

2018 yılın Ağustos ayından itibaren Demirköy belediyesi tarafından Avrupa Birliği Başkanlığı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğünün ulusal otorite görevini yürüttüğü ENI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının birinci teklif çağrısı kapsamında uygulanmakta olan BSB139 sayılı ve MARENA - Deniz ve Nehir Atıkların Giderilmesinde Yeni Yaklaşım isimli proje kapsamında Demirköy ilçesinde su kirliliği ve doğa koruması konulardaki çalışmalara devam ediliyor.


Yaz döneminde projenin hedef grubunda yer alan çocuk ve gençlere yönelik Demirköy belediyesi tarafından bölgedeki eşsin doğanın korunmasına yönelik Doğa Koruma Etkinlikleri düzenlenmektedir.


Birincisi 27 Ağustos 2019 tarihinde, ikincisi de 28 Ağustos tarihinde Demirköyün İğneada beldesinde düzenlenecektir. Doğa Koruma etkinliklerinde çocuklarımızı sıra dışı güzellikteki sahil şeridinde ve Longoz ormanlarında yürüyüşe davet ediyoruz.


Sahilde denize atılmış olan ve yeri orada olmadığı için geri atılan çöplerin temizliği yapılacaktır. Doğayı, temizliği ve dış mekan hareketini seven tüm çocuklar katılabilirler.


Gönüllülere, Demirköy’den İğneada’ya ve geri ücretsiz ulaşım, pratik sırt çantası, eldiven, sandviç ve su sunulacaktır.


Gereken malzemeler:


• Rahat yürüyüş veya spor ayakkabıları,


• Şapka ve güneş kremi,


• Mayo, isteğe bağlı,


• Doğada eğlenerek öğrenme ve gönüllü çalışma isteği!


Doğa Koruma Etkinliklerinde çocuklar doğadaki spor ve eğitsel oyunlara katılma, çevrenin korunması, atıkların azaltılması ve geri dönüşümü, kültürel zenginlik ve dağcılık hakkında yeni bilgiler edinme fırsatına sahip olacaklar.


Ayrıca, projenin amacı olan doğanın korunması ve özellikle su alanlardaki atıkların azaltılması konusunda da çocuklara bilgi sunulacaktır.


27 ve 28 Ağustos 2019 Doğa Koruma Etkinliklere kayıt için son gün 25 Ağustos 2019.


Haydi çocuklar, yaşadığımız çevreyi birlikte tanıyıp, bu eşsiz doğamızı birlikte koruyalım!


Başvuru için kayıt ve anket formuna tıkla: BAŞVURU FORMUNature Protectıon Eco Events under MARLENA


 


for applıcatıon: APPLICATION FORM


Tarafından gönderildi:

İletişim bilgileri

Telefon:
e-mail: ibrahim.cekich@gmail.com
Web sitesi: MARLENA projesinde çocuklara Doğa Koruma Etkinlikleri